Засідання студентського наукового гуртка “Я на сторожі коло них поставлю слово…”

11 березня 2024 року відбувся організований кафедрою української мови та культури  студентський науковий гурток на тему: «Шевченко і віра. Тарас у релігійному вимірі». Учасниками гуртка стали студенти різних факультетів НАУ – факультету лінгвістики та соціальних комунікацій, факультету компʼютерних наук та технологій тощо. Доповіді підготували: Андрій Сенчуковський, Вікторія Лебідь, Валерія Тетеря, Дмитро Мовчан, Ігор Некрасов. Окрім доповідей з презентаціями, студенти декламували поезії Кобзаря (Анастасія Гінайло, Литовченко Мілана, Бериш Софія, Бойко Денис, Глипченко Сергій, Кравченко Богдан та ін.). Було проведено також вікторину для виявлення найкращого знавця життя і творчості українського генія. Переможцями вікторини стали Андрій Сенчуковський (136 група ФКНТ), Валерія Соїна (115 група ФКНТ), Богдан Сущенко (110 група ФКНТ). Наостанок учасники засіданні прослухали «Садок вишневий коло хати…» у майстерному виконанні Валерії Соїної. У підсумку модератор засідання гуртка доцент кафедри української мови та культури Тетяна Миронівна Дячук зауважила, що попри різні погляди дослідників на те, чи був   Шевченко християнином, чи був він атеїстом,  переконливою видається думка Івана Огієнка, – «Шевченко був людиною щиро і глибоко релігійною, а його «нарікання» на Бога були випадковими, виходили виключно з його розпачу…».