Засідання студентського наукового гуртка

30 листопада відбулося засідання наукового гуртка, що діє на базі кафедри української мови та культури, присвяченого інтерпретації образу Т.Г.Шевченка в сучасному мистецтві. У роботі гуртка (у рамках профорієнтаційного заходу) взяли участь  студенти 324 групи Фахового коледжу інженерії, управління та землевпорядкування Національного авіаційного університету та 506 групи ФЛСК НАУ. Модератор заходу,  доцентка  кафедри української мови та культури Кошетар У.П., запропонувала музичний квест для перевірки знань поетичної творчості Тараса Шевченка. Студенти дізналися, що зацікавлення українських музикантів творчістю видатного Кобзаря розпочалося ще у 90-х роках ХХ ст. На його тексти створювали пісні такі відомі гурти, як «Мертвий Півень», «Скрябін», «Тартак»,  «Піккардійська Терція» та ін. Вітчизняні музиканти долучилися до перевтілення Шевченкової поезії в цілі музичні проєкти. Студенти відзначили важливість проєкту «Шевченко-рок та неофолк», зокрема кавер-версії пісні «Тополя» (сл. Т.Г.Шевченка). Зазначену пісню  відомий гурт «Хочу ЩЕ!» присвятив Героям України, які загинули в боротьбі з російськими окупантами.  Логічним продовженням стали доповіді, присвячені найцікавішим художнім образам Т.Г.Шевченка.