Всеукраїнський науково-практичний семінар «Мова і культура як форми людського буття і свідомості нації»

20 квітня 2023 року на базі кафедри української мови та культури ФЛСК відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар молодих науковців, аспірантів, здобувачів вищої освіти «Мова і культура як форми людського буття і свідомості нації». Географія семінару, що став традиційним для кафедри та факультету, охопила університети Києва, Рівного, Сум, Полтави, Донецька, а саме: Національний авіаційний університет, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Державний університет телекомунікацій, Рівненський державний гуманітарний університет, Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»,  Донецький національний університет імені Василя Стуса (який нині у Вінниці). Учасниками семінару стали також студенти Відокремленого структурного підрозділу «Фаховий коледж інженерії, управління та землевпорядкування НАУ» та Обласного наукового ліцею в м. Рівне. У ході семінару порушувалися актуальні лінгвістичні (мовні проблеми під час російсько-української війни, стан української мови в соціальних мережах, феномен української мови в полікультурному середовищі тощо) та культурологічні (Україна і росія – полярні ідентичності православної цивілізації, популяризація української культури через мистецтво у світі, національна культура як маркер української ідентичності тощо) проблеми, до яких небайдужими є сучасна молодь – інтелектуальна еліта нації.

Обговорюючи актуальні наукові питання, пов’язані з утвердженням української мови і культури у важкий час війни з російським агресором, вкотре доводимо, що ми – незламні і непереможні.