Засідання студентського наукового гуртка “Українська мова в історичному вимірі: стан і перспективи”

4 жовтня відбулося засідання студентського наукового гуртка, що діє на базі кафедри української мови та культури, «Українська мова в історичному вимірі: стан і перспективи». Керівники гуртка – доц. Христина Стецик і викл. Людмила Добровольська. Тема засідання була присвячена актуальному питанню функціонування української мови – новому її правопису. У формі активного обговорення студенти зʼясували причини ухвалення нового правопису української мови, вказавши на такі, як необхідність позбутися навʼязаних у ХХ ст. правил, спрямованих на позбавлення української мови самобутності і наближення її до російської. Учасники гуртка зауважили, що зміна правопису у 2019 році мала важливе завдання – повернути українській мові її українське «обличчя». На гуртку було обговорено також питання головних правописних змін, які вже набули чинності і яких треба дотримуватися.