18 травня 2022 року відбулося засідання секції «Лінгвокульторологія» ХXІІ Міжнародної науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених «Політ. Сучасні проблеми науки» (напрям – «Гуманітарні науки»). Роботу секції було організовано у двох підсекціях.
Участь у роботі конференції взяли молоді науковці з таких закладів освіти України та закордону:
- Національний авіаційний університет
- Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України
- Київський обласний комунальний позашкільний навчальний заклад «Мала академія наук учнівської молоді».
- Відокремлений структурний підрозділ «Рівненський економіко-технологічний фаховий коледж Національного університету водного господарства та природокористування»
- Хассельтський університет
- Рівненська Мала академія наук учнівської молоді
- Київський національний університет технологій та дизайну
- Обласний науковий ліцей у м. Рівне Рівненської обласної ради
- Державний університет телекомунікацій
- Київський університет імені Бориса Грінченка
З вітальним словом до учасників конференції звернулися заступник декана ФЛСК з наукової та міжнародної діяльності Анжеліка Кокарєва і завідувач кафедри української мови та культури Світлана Литвинська, які наголосили на важливості проведення такого наукового заходу сьогодні і побажали молодим ученим плідної роботи і творчих успіхів.
Учасники конференції представили результати наукових досліджень, присвячених актуальним питанням функціонування української мови і культури сьогодні – в умовах, коли вони набувають надзвичайно важливого значення як чинника національної ідентичності і єдності українців. Було обговорено проблеми мовної стійкості в Україні: діахронічний аспект соціолінгвістичного феномену, еволюції мовної свідомості українців під час війни, походження й особливостей використання національного кредо сучасних українців «Слава Україні!», змін у новому українському правописі та ін. Доповідачі презентували дослідження, пов’язані з вивченням специфіки розвитку термінології української мови, співвідношення в ній запозичених і власних термінологічних одиниць, семантичних і структурних особливостей фразеологізмів в українській та польській мовах, впливу діалектизмів на розвиток і збагачення української лексики та ін. Виступи учасників конференції супроводжувалися активним обговоренням, викликали в слухачів чимало запитань.
Дякуємо всім, хто доєднався до роботи конференції! Разом переможемо!