28 квітня 2022 року відбулося засідання наукового гуртка на тему: «Літописи епохи Київської Русі: лексичне наповнення». Спікери – доцент кафедри Сібрук А.В. та студенти першого курсу Національного авіаційного університету.
Учасники гуртка презентували інформацію про літописання епохи Київської Русі, аналізували лексичні особливості текстів, намагалися прочитати грамоти давнього періоду розвитку української мови. Студенти звернули увагу на той факт, що велика кількість лексем збереглася в сучасній українській літературній мові.
Під час обговорення особливу увагу приділили таким пам’яткам, як: «Руська правда», «Повість временних літ», «Слово о полку Ігоревім». Раннє виникнення літописання на Русі є свідченням високого культурного рівня, досягнутого давньоруською державою вже на початку її існування. Воно сприяло розвиткові літературної творчості. Ні в якій іншій країні літописання не було на такому високому рівні, як у Київській Русі.
Ґрунтовний аналіз текстів засвідчує, що літописи епохи Київської Русі є актуальними в реаліях сьогодення, оскільки пройняті високою ідеєю служіння рідній землі, піклуванням про її благополуччя, ревним захистом її честі й гідності, почуттям любові до Батьківщини. Літературні пам’ятки князівської доби, окрім своєї високої художньо-естетичної цінності, мають неперехідне пізнавальне і виховне значення, оскільки в них порушено актуальні нині проблеми гуманізму, суспільної та національної єдності, культурного вдосконалення. Вивчення історичних пам’яток українського народу і розуміння власної історії – це шлях до національної єдності та перемоги України!!!