Засідання студентського наукового гуртка «Міжкультурна комунікація та діалог культур»

24 березня 2023 року відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка «Міжкультурна комунікація та діалог культур» на тему: «Культурні відмінності та культурний шок». Учасниками гуртка були студенти першого курсу АКФ та ФТМЛ. Студенти разом з доцентом кафедри Надією Сенчило-Таталіліоґлу обговорювали питання, як і чому ми переживаємо культурний дискомфорт в іншій країні. Учасники заходу ділилися власним досвідом, який довелося отримати в процесі спілкування з представниками інших культур за кордоном, після нападу росії на Україну. Леся Кулик, Вероніка Юзько, Богдана Голота та Юлія Лисенко підготували тематичні презентації. Студенти з’ясували, що головне поле відмінностей між культурами пов’язане не з тим, який зовнішній вигляд мають люди та як поводяться, а з тим, як вони думають, як спілкуються з іншими, як будують соціальні відносини, що для них важливо, та як вони сприймають світ. Учасники гуртка також дали відповідь на запитання, що таке культурний шок. Культурний шок – це досвід, який вимушені були пережити українці, які виїхали за межі рідної країни на тривалий час. Його перебіг і тривалість залежать від багатьох чинників, але його переживають майже всі, хто залишив домівку на довгий час.