15 березня 2023 року в Національному авіаційному університеті відбувся науковий захід, присвячений великому українцеві, який сьогодні надихає нас на боротьбу і пророчі слова якого дають впевненість у нашій перемозі – Тарасові Шевченку. Круглий стіл молодих учених, аспірантів «Тарас Шевченко: вчора, сьогодні, завтра» організувала кафедра  української мови та культури факультету лінгвістики та соціальних комунікацій. Захід зібрав понад 50 учасників – викладачів і здобувачів вищої освіти, молодих науковців з різних навчальних закладів України – Національного авіаційного університету, Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Державного університету телекомунікацій, Відокремленого структурного підрозділу «Фаховий коледж інформаційних технологій та землевпорядкування Національного авіаційного університету».

З вітальним словом до учасників круглого столу звернулися завідувач кафедри української мови та культури Литвинська Світлана Віталіївна, відповідальна ФЛСК по роботі зі студентами Хоменко Леся Олексіївна, доцент кафедри українознавства, культури та документознавства Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Чередник Людмила Анатоліївна, доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання факультету філології та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Лопушан Тетяна Володимирівна, член мовознавчої комісії Наукового товариства ім. Тараса Шевченка в Україні, Німецько-українського академічного товариства, Уманського крайового літературно-мистецького об’єднання Спілки слов’янських письменників України, доцент кафедри української мови та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Денисюк Василь Вікторович.

Модерувала захід доцент кафедри української мови та культури Шевчук Інна Леонідівна.

Учасники круглого столу представили змістовні доповіді, у яких дослідили ключові теми творів Тараса Шевченка, їхню актуальність в умовах боротьби України за свою свободу і незалежність. Тематика виступів – «Протимоскалізм «Кобзаря» Т. Г. Шевченка», «Націєтворча ідея як домінанта творчості Тараса Шевченка», «Слова Тараса Шевченка «Москалі – чужі люде…»: актуальність крізь віки», «Антиімперськість поеми Тараса Шевченка «Сон», «Концепція державотворення в поетичному доробку Тараса Шевченка», «Ідея свободи у творах Т. Шевченка», «І на оновленій землі врага не буде, супостата: актуальність творів Тараса Шевченка сьогодні» та ін. – засвідчила, що Тарас Шевченко – це та постать, до якої ми звертаємося в історично-вирішальні періоди життя нашої держави, а наукові заходи, присвячені життю і творчості цього письменника, є надзвичайно важливими.