Засідання студентського наукового гуртка “Я на сторожі коло них поставлю слово… (Тарас Шевченко і сьогодення)”

2 березня 2023 року відбулося засідання студентського наукового гуртка “Я на сторожі коло них поставлю слово… («Тарас Шевченко і сьогодення)” на тему: «Любов як ментальна й поетична константа творчості Тараса Шевченка». Відповідальні за його проведення – доценти кафедри української мови та культури І.Л.Шевчук і Т.М. Дячук; модератор засідання – Тетяна Миронівна Дячук. Лексема «любов» має розгалужену семантичну структуру, адже це почуття може виявлятися у ставленні до Батьківщини, до батька-матері, до флори та фауни тощо. Але, безперечно, одна з найтрепетніших граней любові в Шевченка — це почуття до жінки. Учасники гуртка – студенти ФК КПІ та ФЕБА – відповідаючи на питання вікторини, засвідчили свою обізнаність з творчістю Кобзаря, а також знання маловідомих фактів його життя. Крім традиційних доповідей з презентаціями, декламування улюблених поезій, деякі студенти виконали пісні в супроводі музичних інструментів на слова Шевченка (дует у виконанні братів Азарових чудово озвучив «Думи мої, думи…» (141 група ФККПІ), Малий Нікіта у сучасній обробці проспівав «Тече вода з-під явора…(143 група ФККПІ) тощо. У підсумку доцент кафедри української мови та культури Інна Леонідівна Шевчук наголосила, що на сьогодні любов допомагає вистояти, не втрачати оптимізму, вірити в перемогу Добра над злом.